Amphenol Aerospace Operations D38999/26WG11HC-LC
D38999/26WG11HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WG11HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/26WG11HC-LC.pdf
Availability of D38999/26WG11HC-LC
QUANTITY
D38999/26WG11HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WG11HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WG11HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WG11HC-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WG11HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WG11HC-LC Details Description
Related parts for D38999/26WG11HC-LC
VARISTOR 354V 40KA DISC 40MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 16X1 28TSSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 21 (20 + 1 Coax) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 19MM KEYCODE 002 datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT SKT datasheet.pdf