Amphenol Aerospace Operations D38999/26WG11JB-LC
D38999/26WG11JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WG11JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/26WG11JB-LC.pdf
Availability of D38999/26WG11JB-LC
QUANTITY
D38999/26WG11JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WG11JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WG11JB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WG11JB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WG11JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WG11JB-LC Details Description
Related parts for D38999/26WG11JB-LC
CONN EDGECARD 98POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN RECEPT 200POS TYPE DE R/A datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 24AWG GRY 1000' datasheet.pdf
RELAY RF DPDT 1A 5V datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE STUD MNT 240A 150V DO-9 datasheet.pdf