Amphenol Aerospace Operations D38999/26WG16HN-LC
D38999/26WG16HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WG16HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/26WG16HN-LC.pdf
Availability of D38999/26WG16HN-LC
QUANTITY
D38999/26WG16HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WG16HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WG16HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WG16HN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WG16HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WG16HN-LC Details Description
Related parts for D38999/26WG16HN-LC
EXTENDER CARD CPCI 3U 80MM datasheet.pdf
VERTICAL GUIDE PIN SLOTT-ED HDR datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.3A SOT89-5 datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 1/4 NPT 4-20MA datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO214AC datasheet.pdf
CAP CER 16PF 16V C0G 01005 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
GUIDE FRONT STRIP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A datasheet.pdf