| Internal Part Number | EIS-ZVP2120ASTOB | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| FET Type | MOSFET P-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 200V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 120mA (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 25 Ohm @ 150mA, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3.5V @ 1mA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | - | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 100pF @ 25V | |
| Power - Max | 700mW | |