Amphenol Aerospace Operations D38999/26WG16JN-LC
D38999/26WG16JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WG16JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT
Datasheet Download
D38999/26WG16JN-LC.pdf
Availability of D38999/26WG16JN-LC
QUANTITY
D38999/26WG16JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WG16JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WG16JN-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WG16JN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WG16JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WG16JN-LC Details Description
Related parts for D38999/26WG16JN-LC
CONN HEADER R/A 24POS GOLD SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 2A 48V datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming 28-TSSOP-EP datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 87.1VC PLAD datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 85POS datasheet.pdf
PLC SPLITTER 1X8 P-GRADE 1M datasheet.pdf
KIT BASE BOARD FOR DEMO3 datasheet.pdf
350 TB SPRING PLUG F/NUT datasheet.pdf
FOAC L-MSC FEM HSG Z-PACK 8POS datasheet.pdf