Amphenol Aerospace Operations D38999/26WG39HC-LC
D38999/26WG39HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WG39HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN
Datasheet Download
D38999/26WG39HC-LC.pdf
Availability of D38999/26WG39HC-LC
QUANTITY
D38999/26WG39HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WG39HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WG39HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WG39HC-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WG39HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WG39HC-LC Details Description
Related parts for D38999/26WG39HC-LC
THYRISTOR PROTECT BI-DIR 30A SMB datasheet.pdf
IC ARM7 MCU FLASH 128K 64-LQFP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 13POS 7.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 105MA 9 OHM SMD datasheet.pdf
RES 604 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 48POS VERT GOLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.0V SNT-4A datasheet.pdf
RES 169K OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.062UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf