Amphenol Aerospace Operations D38999/26WG39JC-LC
D38999/26WG39JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WG39JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 39POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
D38999/26WG39JC-LC.pdf
Availability of D38999/26WG39JC-LC
QUANTITY
D38999/26WG39JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WG39JC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WG39JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WG39JC-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WG39JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WG39JC-LC Details Description
Related parts for D38999/26WG39JC-LC
RES SMD 845 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.4PF 50V 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 15A SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CON 0.4MM 600 POWER PLUS datasheet.pdf
A22TK-2LR-02-K01 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf