Susumu RG3216V-4220-B-T1
RG3216V-4220-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-4220-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 422 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-4220-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-4220-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-4220-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-4220-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-4220-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-4220-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-4220-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-4220-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-4220-B-T1
RES SMD 53.6OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 768 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 38POS GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
LED XLAMP 80CRI 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 440VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf
RES 2.8 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf