Amphenol Aerospace Operations D38999/26WG41HE-LC
D38999/26WG41HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WG41HE-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/26WG41HE-LC.pdf
Availability of D38999/26WG41HE-LC
QUANTITY
D38999/26WG41HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WG41HE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WG41HE-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WG41HE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WG41HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WG41HE-LC Details Description
Related parts for D38999/26WG41HE-LC
CONN RECEPT 2MM 110POS R/A datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS R/A .100 TIN datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT BWR 4POS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
OSC XO 74.176MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS CABLE SKT datasheet.pdf