Amphenol Aerospace Operations D38999/26WH21JN-LC
D38999/26WH21JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WH21JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT
Datasheet Download
D38999/26WH21JN-LC.pdf
Availability of D38999/26WH21JN-LC
QUANTITY
D38999/26WH21JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WH21JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WH21JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WH21JN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WH21JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WH21JN-LC Details Description
Related parts for D38999/26WH21JN-LC
BEZEL LOPRO 3.6" W/SMOKE LENS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
4.2MM VERT HDR W/O FLANGE datasheet.pdf
CAP CER 5PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf