Amphenol Aerospace Operations D38999/26WH53PN-UTHST4
D38999/26WH53PN-UTHST4 picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WH53PN-UTHST4
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN
Datasheet Download
D38999/26WH53PN-UTHST4.pdf
Availability of D38999/26WH53PN-UTHST4
QUANTITY
D38999/26WH53PN-UTHST4 Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WH53PN-UTHST4
Internal Part NumberEIS-D38999/26WH53PN-UTHST4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WH53PN-UTHST4
D38999/26WH53PN-UTHST4 Details Description
Related parts for D38999/26WH53PN-UTHST4
IC QUAD DIFF RECEIVER 16-SOIC datasheet.pdf
CONN FFC TOP 34POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 23 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
LM 5.08/180/15 BK datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 16POS datasheet.pdf
TRIMMER datasheet.pdf
DIODE MODULE 100V 180A HALF-PAK datasheet.pdf
IC SECONDARY CTLR SMPS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf