Amphenol Aerospace Operations D38999/26WH55HE-LC
D38999/26WH55HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WH55HE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN
Datasheet Download
D38999/26WH55HE-LC.pdf
Availability of D38999/26WH55HE-LC
QUANTITY
D38999/26WH55HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WH55HE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WH55HE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WH55HE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WH55HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WH55HE-LC Details Description
Related parts for D38999/26WH55HE-LC
IC OPAMP GP 1.6MHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 19MM KEYCODE 048 datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES 1.1M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SGE88-2-0160-5000C datasheet.pdf
FIXED IND 36NH 120MA 2.4 OHM SMD datasheet.pdf