Amphenol Aerospace Operations D38999/26WH55PN-UW
D38999/26WH55PN-UW picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WH55PN-UW
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN
Datasheet Download
D38999/26WH55PN-UW.pdf
Availability of D38999/26WH55PN-UW
QUANTITY
D38999/26WH55PN-UW Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WH55PN-UW
Internal Part NumberEIS-D38999/26WH55PN-UW
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WH55PN-UW
Related LinksD38999/26, D38999/26WH55PN-UW Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WH55PN-UW Details Description
Related parts for D38999/26WH55PN-UW
SIDAC MC BI 320V 400A TO-92 datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS 2MM STR DL SMD datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN FERRULE 2WIRE 14AWG BLUE datasheet.pdf
NSCC CAP HSG ASSY 32P BLACK datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE BLUE CMP datasheet.pdf
WIRE DUCT SLOTTED datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 8200UF 6V CHA MNT datasheet.pdf