Amphenol Aerospace Operations D38999/26WJ19HE
D38999/26WJ19HE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WJ19HE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/26WJ19HE.pdf
Availability of D38999/26WJ19HE
QUANTITY
D38999/26WJ19HE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WJ19HE
Internal Part NumberEIS-D38999/26WJ19HE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WJ19HE
Related LinksD38999/, D38999/26WJ19HE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WJ19HE Details Description
Related parts for D38999/26WJ19HE
TRANS PNP 100V 1A TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN TERM SIAMEZE 18-34AWG .187 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 16V X5R 0805 datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS INLINE PIN datasheet.pdf