Amphenol Aerospace Operations D38999/26WJ19JA-LC
D38999/26WJ19JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WJ19JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/26WJ19JA-LC.pdf
Availability of D38999/26WJ19JA-LC
QUANTITY
D38999/26WJ19JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WJ19JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WJ19JA-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WJ19JA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WJ19JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WJ19JA-LC Details Description
Related parts for D38999/26WJ19JA-LC
DIP CABLE - HDP20H/AE20G/HDP20H datasheet.pdf
IC FPGA 70 I/O 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC AFE HEART MONITOR 20LFCSP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
SWITCH DIP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 20, 37 datasheet.pdf
M801 12C 12#16 PIN PLUG OM datasheet.pdf
FO C/A LC ORN MTRJ 50/125 ORN datasheet.pdf
140V PNP MEDIUM POWER LOW SATURATION TRANSISTOR IN SOT223 IC datasheet.pdf