Amphenol Aerospace Operations D38999/26WJ24PN-UWHST4
D38999/26WJ24PN-UWHST4 picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WJ24PN-UWHST4
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG 24POS STRGHT W/PINS
Datasheet Download
D38999/26WJ24PN-UWHST4.pdf
Availability of D38999/26WJ24PN-UWHST4
QUANTITY
D38999/26WJ24PN-UWHST4 Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WJ24PN-UWHST4
Internal Part NumberEIS-D38999/26WJ24PN-UWHST4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WJ24PN-UWHST4
D38999/26WJ24PN-UWHST4 Details Description
Related parts for D38999/26WJ24PN-UWHST4
RES SMD 113 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 60POS GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
VERT GANGED RF 6 POS LONG TAILS datasheet.pdf
BLZ 7.62HP/04/180F SN OR BX datasheet.pdf
FEED PIVOT LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 60POS THRUHL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf