Amphenol Aerospace Operations D38999/26WJ61HB-LC
D38999/26WJ61HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WJ61HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/26WJ61HB-LC.pdf
Availability of D38999/26WJ61HB-LC
QUANTITY
D38999/26WJ61HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WJ61HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WJ61HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WJ61HB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WJ61HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WJ61HB-LC Details Description
Related parts for D38999/26WJ61HB-LC
CAP CER 560PF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 11A 14 MOHM TH datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.47 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 10V JB 0201 datasheet.pdf
BLZP 5.08/22/90F SN OR BX datasheet.pdf
ENCODER ROTARY datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf