Amphenol Aerospace Operations D38999/26WJ61JA-LC
D38999/26WJ61JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WJ61JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT
Datasheet Download
D38999/26WJ61JA-LC.pdf
Availability of D38999/26WJ61JA-LC
QUANTITY
D38999/26WJ61JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WJ61JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WJ61JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WJ61JA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WJ61JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WJ61JA-LC Details Description
Related parts for D38999/26WJ61JA-LC
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN CIRC RCPT DIN 7POS R/A SHLD datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 5% 25W DPAK datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH ROLLER LEVER ASSMBLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
4CCT PICOFLEX 360MM LONG datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD WITH LED datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 10W datasheet.pdf