Amphenol Aerospace Operations D38999/26ZD15PN-LC
D38999/26ZD15PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26ZD15PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 15C 14#20 1#16 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26ZD15PN-LC.pdf
Availability of D38999/26ZD15PN-LC
QUANTITY
D38999/26ZD15PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26ZD15PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26ZD15PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26ZD15PN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26ZD15PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26ZD15PN-LC Details Description
Related parts for D38999/26ZD15PN-LC
CAP CER 0.1UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .015-.025" .125" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 548-FCBGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST-NO 20A 125V datasheet.pdf
BACKSHELL EMI DB25 DIE CAST ZINC datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 10 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DSUB 25 F PCB R/A G30 TIN datasheet.pdf