Amphenol Aerospace Operations D38999/26ZD18PD-LC
D38999/26ZD18PD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26ZD18PD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 18#20 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26ZD18PD-LC.pdf
Availability of D38999/26ZD18PD-LC
QUANTITY
D38999/26ZD18PD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26ZD18PD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26ZD18PD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26ZD18PD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26ZD18PD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26ZD18PD-LC Details Description
Related parts for D38999/26ZD18PD-LC
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A 3DDPAK datasheet.pdf
CONN HDR 2MM VERT W/LATCH 2POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
RES 0.619 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CABLE 25COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8K FLASH 32UFQFPN datasheet.pdf
CONN SOCKET .100" 30POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf