Amphenol Aerospace Operations D38999/26ZJ37HA-LC
D38999/26ZJ37HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26ZJ37HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 39POS
Datasheet Download
D38999/26ZJ37HA-LC.pdf
Availability of D38999/26ZJ37HA-LC
QUANTITY
D38999/26ZJ37HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26ZJ37HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26ZJ37HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26ZJ37HA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26ZJ37HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26ZJ37HA-LC Details Description
Related parts for D38999/26ZJ37HA-LC
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
TVS DIODE 77.8VWM 125VC AXIAL datasheet.pdf
IC SW REG CNTRLR 5BIT PROG20SSOP datasheet.pdf
OSC XO 133.33MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 500 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
THERMO PAD 5590H PWR MOD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf