TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/26ZJ43HN-LC
D38999/26ZJ43HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26ZJ43HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 43POS
Datasheet Download
D38999/26ZJ43HN-LC.pdf
Availability of D38999/26ZJ43HN-LC
QUANTITY
D38999/26ZJ43HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26ZJ43HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26ZJ43HN-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26ZJ43HN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26ZJ43HN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/26ZJ43HN-LC Details Description
Related parts for D38999/26ZJ43HN-LC
IC REG LDO 3.3V/ADJ 0.15A 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 8.06 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V Z5U AXIAL datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY SMD TIN 72POS datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 137VC PLAD datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 300MW SOT23 datasheet.pdf