TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/26ZJ43JN-LC
D38999/26ZJ43JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26ZJ43JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 43POS
Datasheet Download
D38999/26ZJ43JN-LC.pdf
Availability of D38999/26ZJ43JN-LC
QUANTITY
D38999/26ZJ43JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26ZJ43JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26ZJ43JN-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26ZJ43JN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26ZJ43JN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/26ZJ43JN-LC Details Description
Related parts for D38999/26ZJ43JN-LC
TOOL HAND CERTI-CRIMP 20-24AWG datasheet.pdf
FUSE 15A 125V ALARM IND FAST datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 111VWM 179VC DO214AB datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 1A 27 MOHM SMD datasheet.pdf
IC FPGA 113 I/O 144TQFP datasheet.pdf
RES 349K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT DUAL 12V 0.7A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf