TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/26ZJ61JN-LC
D38999/26ZJ61JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26ZJ61JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 61POS
Datasheet Download
D38999/26ZJ61JN-LC.pdf
Availability of D38999/26ZJ61JN-LC
QUANTITY
D38999/26ZJ61JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26ZJ61JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26ZJ61JN-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26ZJ61JN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26ZJ61JN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/26ZJ61JN-LC Details Description
Related parts for D38999/26ZJ61JN-LC
IC D/ACONV MULTIPLY 12BIT 20SSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV DARL 4SMD datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 2MM-20MM PREWIR datasheet.pdf
RES 453K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
8051 + HARDWIRED TCP/IP+MAC+PHY datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.3W 6TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 2.5V datasheet.pdf