Yageo 9C06031A7321FKHFT
9C06031A7321FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A7321FKHFT
Brief Description
RES SMD 7.32K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A7321FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A7321FKHFT
QUANTITY
9C06031A7321FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A7321FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A7321FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A7321FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A7321FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A7321FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A7321FKHFT
CBL RIBN 13COND 0.079 GRAY 100' datasheet.pdf
RELAY REED SPDT 400MA 12V datasheet.pdf