Omron D3V-16G-1C414-K
D3V-16G-1C414-K picture photo
Mfg. Part Number
D3V-16G-1C414-K
Brief Description
SWITCH SNAP SPDT 16A QC TERM
Datasheet Download
D3V-16G-1C414-K.pdf
Availability of D3V-16G-1C414-K
QUANTITY
D3V-16G-1C414-K Order Process
Ship out your order
Specifications of D3V-16G-1C414-K
Internal Part NumberEIS-D3V-16G-1C414-K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D3V-16G-1C414-K
Related LinksD3V-16G, D3V-16G-1C414-K Datasheet, Omron Distributor
D3V-16G-1C414-K Details Description
Related parts for D3V-16G-1C414-K
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 78 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTLR MLT CONFG PWM 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH SPDT PLUNGR LEFT 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS PANEL MNT W/PINS datasheet.pdf
CABLE 7COND 14AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
TVS DIODE 155VWM 292VC DO13 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 12.00 MHZ 20.0PF SMD datasheet.pdf