Vishay/BCcomponents D470J20SL0L6UJ5R
D470J20SL0L6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D470J20SL0L6UJ5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 47PF 500V SL RADIAL
Datasheet Download
D470J20SL0L6UJ5R.pdf
Availability of D470J20SL0L6UJ5R
QUANTITY
D470J20SL0L6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D470J20SL0L6UJ5R
Internal Part NumberEIS-D470J20SL0L6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D470J20SL0L6UJ5R
Related LinksD470J20S, D470J20SL0L6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D470J20SL0L6UJ5R Details Description
Related parts for D470J20SL0L6UJ5R
EVALUATION MODULE FOR THS10082 datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SNSR OPTO TRANS 3.81MM REFL C-MT datasheet.pdf
RES 1.18 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FIFO SYNC DUAL 256X9 64-TQFP datasheet.pdf
RES SMD 19.1KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 5MM datasheet.pdf
CAP CER 15PF 2KV N2200 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf