Vishay/BCcomponents D470J25C0GH63J5R
D470J25C0GH63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D470J25C0GH63J5R
Brief Description
CAP CER 47PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
D470J25C0GH63J5R.pdf
Availability of D470J25C0GH63J5R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
D470J25C0GH63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D470J25C0GH63J5R
Internal Part NumberEIS-D470J25C0GH63J5R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLWithdrawal of D Series 01/Jul/2013
Standard Package1,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D470J25C0GH63J5R
Related LinksD470J25C, D470J25C0GH63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D470J25C0GH63J5R Details Description
Related parts for D470J25C0GH63J5R
RES SMD 154K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CIRC SUPERVISORY LP SOT23-8 datasheet.pdf
IC UART DUAL W/FIFO 44QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 28 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RES 510 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf