Vishay/BCcomponents D471K20Y5PH63L6R
D471K20Y5PH63L6R picture photo
Mfg. Part Number
D471K20Y5PH63L6R
Brief Description
CAP CER 470PF 100V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D471K20Y5PH63L6R.pdf
Availability of D471K20Y5PH63L6R
QUANTITY
D471K20Y5PH63L6R Order Process
Ship out your order
Specifications of D471K20Y5PH63L6R
Internal Part NumberEIS-D471K20Y5PH63L6R
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (3.99mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.250" (6.35mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D471K20Y5PH63L6R
Related LinksD471K20Y, D471K20Y5PH63L6R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D471K20Y5PH63L6R Details Description
Related parts for D471K20Y5PH63L6R
TRANS 2PNP 12V 2.5A SM8 datasheet.pdf
IC A/D CONV 14BIT SAMPLNG 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 665K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 28V GREEN datasheet.pdf
NTC THERMISTOR G560/1400K/F2 1% datasheet.pdf
IC OSC VCXO 707.35MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
Connector Socket 90 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf