FFF D50S24A6RL09LF
D50S24A6RL09LF picture photo
Mfg. Part Number
D50S24A6RL09LF
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder Paste
Datasheet Download
D50S24A6RL09LF.pdf
Availability of D50S24A6RL09LF
QUANTITY
D50S24A6RL09LF Order Process
Ship out your order
Specifications of D50S24A6RL09LF
Internal Part NumberEIS-D50S24A6RL09LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package120
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesDelta D
PackagingTray
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions50
Number of Rows3
Shell Size, Connector Layout5 (DD, D)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (M3)
TerminationSolder Paste
FeaturesBoard Guide
Shell Material, FinishSteel, Nickel Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating-
Housing MaterialLiquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D50S24A6RL09LF
Related LinksD50S24A, D50S24A6RL09LF Datasheet, FFF Distributor
D50S24A6RL09LF Details Description
Related parts for D50S24A6RL09LF
IC REG CTRLR BUCK PWM 14-SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8MSOP datasheet.pdf
RES 0.02 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LATCH OCTAL D 3ST 20SOIC datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.0K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
RES 102 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 24NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf