Vishay/Dale D55342E07B126BRTI
D55342E07B126BRTI picture photo
Mfg. Part Number
D55342E07B126BRTI
Brief Description
RES SMD 126K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
D55342E07B126BRTI.pdf
Availability of D55342E07B126BRTI
QUANTITY
D55342E07B126BRTI Order Process
Ship out your order
Specifications of D55342E07B126BRTI
Internal Part NumberEIS-D55342E07B126BRTI
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM1206
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)126k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D55342E07B126BRTI
Related LinksD55342E0, D55342E07B126BRTI Datasheet, Vishay/Dale Distributor
D55342E07B126BRTI Details Description
Related parts for D55342E07B126BRTI
JUMPER-H1507TR/A3049V/X 8" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 80A I2PAK datasheet.pdf
OSC XO 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV 2CH OPEN COL 8SSOP datasheet.pdf
DSUB DA QUICK/DIS ROUND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
ALZ RELAY 1 FORM A 9V datasheet.pdf
RES 300 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf