Vishay/Dale D55342H07B13B0RWS
D55342H07B13B0RWS picture photo
Mfg. Part Number
D55342H07B13B0RWS
Brief Description
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
D55342H07B13B0RWS.pdf
Availability of D55342H07B13B0RWS
QUANTITY
D55342H07B13B0RWS Order Process
Ship out your order
Specifications of D55342H07B13B0RWS
Internal Part NumberEIS-D55342H07B13B0RWS
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM1206
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D55342H07B13B0RWS
Related LinksD55342H0, D55342H07B13B0RWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
D55342H07B13B0RWS Details Description
Related parts for D55342H07B13B0RWS
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 5A 250VAC 65VDC datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS OS 4.5KW 200V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 159.375MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Header 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IP CORE GAMMA CORRECTOR ECP3 datasheet.pdf
762 TB PLU PLU WF LOW-T datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 17POS INLINE SKT datasheet.pdf