Vishay/Dale D55342H07B63E4RWS
D55342H07B63E4RWS picture photo
Mfg. Part Number
D55342H07B63E4RWS
Brief Description
RES SMD 63.4K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
D55342H07B63E4RWS.pdf
Availability of D55342H07B63E4RWS
QUANTITY
D55342H07B63E4RWS Order Process
Ship out your order
Specifications of D55342H07B63E4RWS
Internal Part NumberEIS-D55342H07B63E4RWS
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)63.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D55342H07B63E4RWS
Related LinksD55342H0, D55342H07B63E4RWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
D55342H07B63E4RWS Details Description
Related parts for D55342H07B63E4RWS
DIODE GEN PURP 100V 100A DO205AA datasheet.pdf
CONN FFC TOP 30POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ MICRO8 datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 20A TO220AC datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
TOOL DIE SET M22520/5-37 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CONN FPC TOP 29POS 0.30MM R/A datasheet.pdf