Vishay/Dale D55342K07B3E32RBSV
D55342K07B3E32RBSV picture photo
Mfg. Part Number
D55342K07B3E32RBSV
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
D55342K07B3E32RBSV.pdf
Availability of D55342K07B3E32RBSV
QUANTITY
D55342K07B3E32RBSV Order Process
Ship out your order
Specifications of D55342K07B3E32RBSV
Internal Part NumberEIS-D55342K07B3E32RBSV
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM1206
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D55342K07B3E32RBSV
Related LinksD55342K07, D55342K07B3E32RBSV Datasheet, Vishay/Dale Distributor
D55342K07B3E32RBSV Details Description
Related parts for D55342K07B3E32RBSV
BEADED TIE 5" NYLON datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 WW datasheet.pdf
IC AUD LINE DVR DL AUTO 28TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 8.1VC TSSLP2-3 datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf