Vishay/BCcomponents D562M25Z5UH65L2R
D562M25Z5UH65L2R picture photo
Mfg. Part Number
D562M25Z5UH65L2R
Brief Description
CAP CER 5600PF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D562M25Z5UH65L2R.pdf
Availability of D562M25Z5UH65L2R
QUANTITY
D562M25Z5UH65L2R Order Process
Ship out your order
Specifications of D562M25Z5UH65L2R
Internal Part NumberEIS-D562M25Z5UH65L2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance5600pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D562M25Z5UH65L2R
Related LinksD562M25Z, D562M25Z5UH65L2R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D562M25Z5UH65L2R Details Description
Related parts for D562M25Z5UH65L2R
CONN RECEPT 17POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
CAP CER 6PF 25V C0H 0201 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 5.08MM datasheet.pdf
Crystal 11.0592MHz 50ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD datasheet.pdf
I1 DIE OF 190320258 INSUL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 22.6K OHM 1% 30W datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 5W datasheet.pdf