Vishay/BCcomponents D562M25Z5UH6UJ5R
D562M25Z5UH6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D562M25Z5UH6UJ5R
Brief Description
CAP CER 5600PF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D562M25Z5UH6UJ5R.pdf
Availability of D562M25Z5UH6UJ5R
QUANTITY
D562M25Z5UH6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D562M25Z5UH6UJ5R
Internal Part NumberEIS-D562M25Z5UH6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance5600pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D562M25Z5UH6UJ5R
Related LinksD562M25Z, D562M25Z5UH6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D562M25Z5UH6UJ5R Details Description
Related parts for D562M25Z5UH6UJ5R
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1.44GHZ SOT23-8 datasheet.pdf
CONN HDR .100" SNGL SMD R/A 16PO datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 4CH 8HXSON datasheet.pdf
CHOKE COMM MODE 51UH 500MA SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 0.8V 3A DPAK datasheet.pdf
RCPT 50A 3P4W 3PH 250V CALISTYL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 600W datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 10% 400V AXIAL datasheet.pdf