Vishay/BCcomponents D562Z25Y5VH63L2R
D562Z25Y5VH63L2R picture photo
Mfg. Part Number
D562Z25Y5VH63L2R
Brief Description
CAP CER 5600PF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D562Z25Y5VH63L2R.pdf
Availability of D562Z25Y5VH63L2R
QUANTITY
D562Z25Y5VH63L2R Order Process
Ship out your order
Specifications of D562Z25Y5VH63L2R
Internal Part NumberEIS-D562Z25Y5VH63L2R
PackagingBulk
Capacitance5600pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D562Z25Y5VH63L2R
Related LinksD562Z25Y, D562Z25Y5VH63L2R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D562Z25Y5VH63L2R Details Description
Related parts for D562Z25Y5VH63L2R
BATTERY NICAD PACK 4.8V 1200MAH datasheet.pdf
IDE4K 2.5" FLASH DISK 4GB datasheet.pdf
IC QUAD 2IN MUX TRI-ST 16SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
TERMINAL MARKER WS 12/5 PLUS MC datasheet.pdf
RES 1.0191K OHM 0.6W 0.01% RAD datasheet.pdf
LQFP-112 TO PGA-112 ADAPTER datasheet.pdf
SLIT ADHESIVE SLEEVE .16" DIA datasheet.pdf
RES SMD 82.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 125VDC datasheet.pdf