Vishay/BCcomponents D680G33U2JL63J5R
D680G33U2JL63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D680G33U2JL63J5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 68PF 500V U2J RADIAL
Datasheet Download
D680G33U2JL63J5R.pdf
Availability of D680G33U2JL63J5R
QUANTITY
D680G33U2JL63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D680G33U2JL63J5R
Internal Part NumberEIS-D680G33U2JL63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance68pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D680G33U2JL63J5R
Related LinksD680G33U, D680G33U2JL63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D680G33U2JL63J5R Details Description
Related parts for D680G33U2JL63J5R
HOOK-UP STRND 16AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf