Vishay/BCcomponents D680J25C0GH6VJ5R
D680J25C0GH6VJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D680J25C0GH6VJ5R
Brief Description
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
D680J25C0GH6VJ5R.pdf
Availability of D680J25C0GH6VJ5R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
D680J25C0GH6VJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D680J25C0GH6VJ5R
Internal Part NumberEIS-D680J25C0GH6VJ5R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLWithdrawal of D Series 01/Jul/2013
Standard Package2,000
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D680J25C0GH6VJ5R
Related LinksD680J25C, D680J25C0GH6VJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D680J25C0GH6VJ5R Details Description
Related parts for D680J25C0GH6VJ5R
TRANS NPN 140V 0.3A SOT323 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 20% AXIAL datasheet.pdf
CAP MICA 200PF 1% 300V RADIAL datasheet.pdf
C/A 50.125 24FIB PLE MPO datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 17AWG RED 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
RES 15K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf