Vishay/BCcomponents D682Z25Y5VH63J5R
D682Z25Y5VH63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D682Z25Y5VH63J5R
Brief Description
CAP CER 6800PF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D682Z25Y5VH63J5R.pdf
Availability of D682Z25Y5VH63J5R
QUANTITY
D682Z25Y5VH63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D682Z25Y5VH63J5R
Internal Part NumberEIS-D682Z25Y5VH63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance6800pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D682Z25Y5VH63J5R
Related LinksD682Z25Y, D682Z25Y5VH63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D682Z25Y5VH63J5R Details Description
Related parts for D682Z25Y5VH63J5R
IC REG LDO 5V 1.5A TO220-3 datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 300V CHASS MNT datasheet.pdf
CONN HEADER 3MM 4POS TIN T/H datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 216PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CAP CER 240PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 7.5MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf