Connor-Winfield D75A-010.0M-T
D75A-010.0M-T picture photo
Mfg. Part Number
D75A-010.0M-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 10.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
D75A-010.0M-T.pdf
Availability of D75A-010.0M-T
QUANTITY
D75A-010.0M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of D75A-010.0M-T
Internal Part NumberEIS-D75A-010.0M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesD Series Precision (TCXO) Overview
Featured ProductD75X High Precision TXCOs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesD75A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
Package / Case10-SMD, No Lead (QFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D75A-010.0M-T
Related LinksD75A-0, D75A-010.0M-T Datasheet, Connor-Winfield Distributor
D75A-010.0M-T Details Description
Related parts for D75A-010.0M-T
FAN AXIAL 171.5X50.8MM 48VDC datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC14H/AE14G/HKC14H datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 5.08MM datasheet.pdf
VOLTMETER 0-24VDC LED PANEL MT datasheet.pdf
IC PLD 10MC 20NS 24TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC SUPERVISOR NVRAM 3V 28SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 1.76A 773 MOHM datasheet.pdf
CONN RECPT 41POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf