Connor-Winfield D75A-019.2M
D75A-019.2M picture photo
Mfg. Part Number
D75A-019.2M
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 19.2MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
D75A-019.2M.pdf
Availability of D75A-019.2M
QUANTITY
D75A-019.2M Order Process
Ship out your order
Specifications of D75A-019.2M
Internal Part NumberEIS-D75A-019.2M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesD Series Precision (TCXO) Overview
Featured ProductD75X High Precision TXCOs
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesD75A
PackagingCut Tape (CT)
TypeTCXO
Frequency19.2MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
Package / Case10-SMD, No Lead (QFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D75A-019.2M
Related LinksD75A-, D75A-019.2M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
D75A-019.2M Details Description
Related parts for D75A-019.2M
IC DSC 16BIT 66KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 0.18A ES6 datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 172K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
COVER BTS 9 KIT datasheet.pdf
CABLE TIE MOUNT PUSH MOUNT datasheet.pdf
COMBO 5W5 F SOD G50 TIN datasheet.pdf
330UF 250V 30X30MM 85C 12000H datasheet.pdf