Connor-Winfield D75J-050.0M-T
D75J-050.0M-T picture photo
Mfg. Part Number
D75J-050.0M-T
Brief Description
OSC TCXO 50.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
D75J-050.0M-T.pdf
Availability of D75J-050.0M-T
QUANTITY
D75J-050.0M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of D75J-050.0M-T
Internal Part NumberEIS-D75J-050.0M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesD Series Precision (TCXO) Overview
Featured ProductD75X High Precision TXCOs
Standard Package1,000
SeriesD75J
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D75J-050.0M-T
Related LinksD75J-0, D75J-050.0M-T Datasheet, Connor-Winfield Distributor
D75J-050.0M-T Details Description
Related parts for D75J-050.0M-T
IC OPAMP GP 400KHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
CLINCHER VERTICAL LATCHI-NG HDR datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 20% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24VDC 13.2W 4.0A datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT SKT datasheet.pdf
Crystal 13.5600MHz 10ppm 10pF 70 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf