Connor-Winfield D75J-050.0M
D75J-050.0M picture photo
Mfg. Part Number
D75J-050.0M
Brief Description
OSC TCXO 50.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
D75J-050.0M.pdf
Availability of D75J-050.0M
QUANTITY
D75J-050.0M Order Process
Ship out your order
Specifications of D75J-050.0M
Internal Part NumberEIS-D75J-050.0M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesD Series Precision (TCXO) Overview
Featured ProductD75X High Precision TXCOs
Standard Package1
SeriesD75J
PackagingCut Tape (CT)
TypeTCXO
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D75J-050.0M
Related LinksD75J-, D75J-050.0M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
D75J-050.0M Details Description
Related parts for D75J-050.0M
RES CHAS MNT 2K OHM 1% 7.5W datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG 14.3MM 2DGT BLUE CA datasheet.pdf
MULTIPLE BRIDGE CT MNT datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 3/8-24 UNF 1-5V datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 160A 700VAC datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 56POS GOLD datasheet.pdf
FILTER EMI 2200PF 100V RADIAL datasheet.pdf
SL-SMT 5.08/3/270FH1.5SB datasheet.pdf
VARISTOR 247V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
750 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
CAP FILM 0.0018 UF 5 % 2KVDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf