Vishay/BCcomponents D821K20Y5PH6UL2R
D821K20Y5PH6UL2R picture photo
Mfg. Part Number
D821K20Y5PH6UL2R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 820PF 100V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D821K20Y5PH6UL2R.pdf
Availability of D821K20Y5PH6UL2R
QUANTITY
D821K20Y5PH6UL2R Order Process
Ship out your order
Specifications of D821K20Y5PH6UL2R
Internal Part NumberEIS-D821K20Y5PH6UL2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)