Vishay/BCcomponents D822K39Y5PH63J5R
D822K39Y5PH63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D822K39Y5PH63J5R
Brief Description
CAP CER 8200PF 100V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D822K39Y5PH63J5R.pdf
Availability of D822K39Y5PH63J5R
QUANTITY
D822K39Y5PH63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D822K39Y5PH63J5R
Internal Part NumberEIS-D822K39Y5PH63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D822K39Y5PH63J5R
Related LinksD822K39Y, D822K39Y5PH63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D822K39Y5PH63J5R Details Description
Related parts for D822K39Y5PH63J5R
RES SMD 619 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BOX PLSTC BLACK 3.35"L X 2.21"W datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 9A 13 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 2X20 TRANSFL datasheet.pdf
RES SMD 9.09KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 10.16MM datasheet.pdf
MOUNTING BRACKET F FRONT 300W datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
BVF 7.62HP/4/180MSF4 BCF/8R datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf