Vishay/BCcomponents D822K39Y5PH6UJ5R
D822K39Y5PH6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D822K39Y5PH6UJ5R
Brief Description
CAP CER 8200PF 100V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D822K39Y5PH6UJ5R.pdf
Availability of D822K39Y5PH6UJ5R
QUANTITY
D822K39Y5PH6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D822K39Y5PH6UJ5R
Internal Part NumberEIS-D822K39Y5PH6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D822K39Y5PH6UJ5R
Related LinksD822K39Y, D822K39Y5PH6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D822K39Y5PH6UJ5R Details Description
Related parts for D822K39Y5PH6UJ5R
LED MDGT FLNG T1-3/4 28V WHT DIF datasheet.pdf
DOUBLE CHOKE 27MH 0.5A VERT datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 1210 datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 9-36V 24VOUT datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
WIRE SDL LOCK TOP ADH MNT NAT datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 69MA 9.8 OHM SMD datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR SIP12 datasheet.pdf
RESL MED SLIP RESIST BLK 1"X60' datasheet.pdf
250V AMBR NEON TERMINAL datasheet.pdf