Vishay/BCcomponents D822Z29Y5VH6UJ5R
D822Z29Y5VH6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D822Z29Y5VH6UJ5R
Brief Description
CAP CER 8200PF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D822Z29Y5VH6UJ5R.pdf
Availability of D822Z29Y5VH6UJ5R
QUANTITY
D822Z29Y5VH6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D822Z29Y5VH6UJ5R
Internal Part NumberEIS-D822Z29Y5VH6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance8200pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D822Z29Y5VH6UJ5R
Related LinksD822Z29Y, D822Z29Y5VH6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D822Z29Y5VH6UJ5R Details Description
Related parts for D822Z29Y5VH6UJ5R
IC A/D CONV 16BIT SAMPLNG 36SSOP datasheet.pdf
CONN CAP WIRE 18-22 AWG datasheet.pdf
RES SMD 16.5 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 16V Y5V 1210 datasheet.pdf
IC PSOC SYSTEM 24MHZ 28SSOP datasheet.pdf
SW ROLLER SPDT 15A SCREW 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
TAP SWITCH DIALS D94102-3 datasheet.pdf
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC DO-214A datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 120V datasheet.pdf