Laird Technologies - Engineered Thermal Solutions DA-039-12-02-00-00
DA-039-12-02-00-00 picture photo
Mfg. Part Number
DA-039-12-02-00-00
Manufacturer
Product Category
Thermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
Brief Description
THERMOELECT ASSY DIRECT AIR 3.9A
Datasheet Download
DA-039-12-02-00-00.pdf
Availability of DA-039-12-02-00-00
QUANTITY
DA-039-12-02-00-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of DA-039-12-02-00-00
Internal Part NumberEIS-DA-039-12-02-00-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermoelectric Assemblies
Featured ProductTunnel Series TEAs
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
SeriesTunnel
Heat Transfer TypeDirect to Air
Power - Cooling40.2W
Current3.9A
Voltage12V
Fan LocationWarm Side
Power - Input46.8W
Operating Temperature-10°C ~ 45°C
Weight0.001 KG
Dimensions - Overall180mm L x 65mm W x 81.5mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DA-039-12-02-00-00
DA-039-12-02-00-00 Details Description
Related parts for DA-039-12-02-00-00
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 5A 5V datasheet.pdf
CONN FORK NON-INSUL #10 100PC datasheet.pdf
IC FRONTEND MOD 802.11N DL 24QFN datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 23AWG GRY 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 410MA 1.55 OHM datasheet.pdf
RES SMD 60.4K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DUAL INVERTER SGL BUFF X2SON8 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS PNL MNT SKT datasheet.pdf