| Internal Part Number | EIS-DA-045-24-02-00-00 | |
| Series | PowerCool | |
| Heat Transfer Type | Direct to Air | |
| Power - Cooling | 45W | |
| Current | 2.5A | |
| Voltage | 24V | |
| Fan Location | Warm Side | |
| Power - Input | 60W | |
| Operating Temperature | -10°C ~ 50°C | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Dimensions - Overall | 160mm L x 122mm W x 86mm H | |